Binance Destekli Altcoin’de Panik: Flaş Düşüş Yaşadı

Binance Launchpool’un 53. projesi olarak tanıtılan Renzo (REZ), 30 Nisan’da borsada listelenmeden önce beklenmedik bir fiyat düşüşü yaşadı. Dex Screener verilerine göre, Renzo’nun likit bir restaking token’ı olan Renzo Restaked ETH (ezETH), normalde Ethereum fiyatını takip etmesi gerekirken kısa süreliğine 688 dolara kadar düştü. Bu ani fiyat düşüşü, altcoin yatırımcıları arasında endişeye yol açtı ve Renzo’nun geleceği hakkındaki spekülasyonlara yol açtı.

Binance’in Launchpool için tanıttığı altcoin, ETH sabitinden ayrıldı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance Launchpool’un 53. projesi olarak tanıtılan  altcoin Renzo (REZ), 30 Nisan’da borsada listelenmeden önce beklenmedik bir fiyat düşüşü yaşadı. Dex Screener verilerine göre, Renzo’nun likit bir restaking token’ı olan Renzo Restaked ETH (ezETH), normalde Ethereum fiyatını takip etmesi gerekirken kısa süreliğine 688 dolara kadar düştü.

Uzmanlar, ezETH’nin Uniswap’taki değerinin yetersiz likidite sebebiyle düştüğünü tahmin ediyor. Bu sırada, bir balina yatırımcı tarafından 2 bin 499 ezETH satın almak için 2 bin 400 Ethereum harcandığı ve böylece 99 Ethereum değerinde kazanç sağladığı da tespit edildi.  SpotOnChain’in aşağıdaki analizine göre ise başka bir balinanın 4.499 ETH’lik 4.692 ezETH alımının ardından fiyat, sabitini kaybetti.

Renzo nedir?

2023 yılında James Poole ve Lucas Kozinski tarafından kurulan Renzo, bir likit restaking tokeni (LRT) ve EigenLayer’ın strateji yöneticisidir. Protokol, kullanıcıların ezETH tokeni aracılığıyla likiditeyi korurken yeniden hisse alımına maruz kalmalarına olanak tanıyor. Dün de bildirdiğimiz üzere 23 Nisan tarihli bir duyuruda Binance, Renzo’yu (EZ) 53. Launchpool projesi olarak sıraladı ve kullanıcıları altı gün boyunca protokolün yerel tokenı EZ’yi farmlamaya davet etti. Kullanıcılar, 24 Nisan’dan 29 Nisan’a kadar BNB ve FDUSD’yi ayrı havuzlara stake ederek EZ’yi farmlayabilecekler.

Renzo için Launchpool token ödülü, tokenın maksimum arzının %2,5’ine eşdeğer olan 250.000.000 EZ’dir. BNB stake havuzu, Launchpool token ödülünün %85’ini (212.500.000 EZ) içerecek, FDUSD havuzu ise 37.500.000 EZ (%15) ödüle sahip olacak. Açıklamaya göre Binance, çiftçilik sona erdikten sonra EZ’nin listelenmesini bekliyor. EZ’nin maksimum arzı 10 milyar olsa da token, ilk dolaşımda 1.050.000.000 EZ (maksimum token arzının %10,50’si) arzıyla başlayacak. EZ/BTC, EZ/USDT, EZ/BNB, EZ/FDUSD ve EZ/TRY işlem çiftleriyle işlem görmeye başlayacak. Borsa şunları söyledi:

Binance, burada bahsedilen tokeni listeleyen ilk platform olacak ve alım satım işlemleri 30.04.2024 12:00 (UTC) itibarıyla başlayacak. Bu tokenın belirtilen zaman çizelgesinden önce satışa sunulduğu yönündeki tüm iddialar yanlıştır. Fonlarınızın güvenliğini sağlamak için lütfen kendi araştırmanızı yapın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir